Yeşil çay birası nedir? Faydaları Nelerdir?

15.07.2022
162
Yeşil çay birası nedir? Faydaları Nelerdir?

Yeşil çay birası nedir? Faydaları nelerdir? Dünyada son yıllarda insanlarda görülen obezite hastalığı artmış durumdadır. Sağlık açısından obezite insanlar açısından tehdit olarak görülmektedir. Birçok hastalığın altında yatan fazla kilolardır. İnsanlar sağlıklı olmak için sağlıklı besinler tüketmesi ve düzenli olarak spor yapması gerekir.

Sağlıklı besinler ile beslenirken kilo vermek için metabolizmayı hızlandıran yiyecekler, içecekler tüketmek istenilen kiloya yakın zamanda varmanızı sağlayacaktır. Doğal yöntemlerle hazırlanan bu yiyecekler, sular, çaylar hem maddi olarak insanları zorlamayacak hem de kısa bir sürede kilo vermenizi sağlayacaktır.

Son yıllarda en çok tercih edilen, hazırlanışı kolay olan yeşil çay birası (Dukan birası) metabolizmanızı hızlandırarak hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Yeşil çay birasının diğer bir adı dukan birasıdır. Yeşil çay birası tek başına işe yaramaz, zayıflamaya destek olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında sağlıklı beslenmek ve düzenli spor yapmak önemlidir.

Dukan birası denilince akla alkollü içecek olarak bilinmektedir. Aslında bira denmesinin sebebi biraya benzer görünümünden dolayı almaktadır. Dukan birası hazırlandıktan sonra biraya benzer sarı renkli olur. Bu yüzden bira denmektedir.  Dukan birasının içerisinde yeşil çay, su, sade maden suyu ve limon suyu bulunmaktadır. Dukan birası isminin aksine alkol içermeyen bir detoks suyudur.

Emziren anneler ve hamileler yeşil çay birasını (Dukan birasını) içemezler. Doktorlar tarafından önerilmeyen bu içecek ne kadar doğal olsa da içinde bulunan yeşil çay ve limonun birlikte kullanımı tansiyonun yükselmesine yol açabilmektedir. Tansiyon yüksekliği annenin sağlığının yanında bebeğinin sağlığını da tehlikeye düşürebilmektedir. Emziren anneler yedikleri içtikleri her gıda anne sütü ile bebeklerine de aktardıkları için yeşil çay birasını (Dukan birasını) kullanmak tehlikelidir.

Yeşil çay birasının faydaları nelerdir?

Yeşil çay birasının doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde en büyük faydası metabolizmayı hızlandırarak kısa sürede istenilen vücuda kavuşmanızı sağlar. Kilo kaybı için önemlidir. Yeşil çay birasının içerisinde yeşil çay, su, maden suyu ve limon suyu vardır. Bu ürünler insanların evinde genel olarak bulunan ürünlerdir. Bu ürünlerin vücuda bir zararı olmadığı gibi vücut için çok fazla faydası vardır. Bunlar;

 • Bağırsak hareketlerini iyileştirir
 • Ödem atmaya yardımcı olur
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Vücuda alınan sıvı miktarına katkı sağlar.
 • Kilo kaybını destekler, yağ yakımına yardımcı olur.
 • Maden suyu sayesinde vücudun ihtiyacı olan minerali almasını sağlar.
 • Tokluk hissini arttırır. Dukan birasında kullanılan malzemeler doğal ürünlerden oluşur. Böylece sağlıklı bireyler için vücuda herhangi bir zarar veya rahatsızlığa yol açmaz

Yukarıda belirttiğimiz bu faydalar dünyada yeşil çay birası içen kullanıcılar üzerinde yapılan deneyler sonucunda ulaşılmış sonuçlardır.

Dukan birası ile 15 günde kaç kilo verilir?

İnsanlar farklı olduğu gibi dukan birasının da her insana ettiği etki farklıdır. Bu yüzden 15 günde bir insanın kaç kilo vereceği net olarak verilememektedir. Çünkü insanların kullandığı aşamadaki kilosu, vücuttaki yağ miktarı, metabolizmasının çalışma hızı insandan insana farklılık gösterdiği için dukan birasının 15 günlük kullanımı sonucunda verdiği kilo da değişmektedir. Dukan birası ile yapılan deneyde 15 gün içinde düzenli olarak dukan birası tüketen bireylerin 4 kilo ile 20 kilo arasında kilo verdikleri görülmüştür.

yeşil çay birası

yeşil çay birası

Dukan birası ne sıklıkla yapılmalı?

İnsan vücuduna her giren besinin vücuda yararlı ya da zararlı etkisi olabilir. Dukan birasının içinde bulunan yeşil çay, su, maden suyu ve limon suyu vücuda normal günlerde kullanıldığında zarar vermemektedir ancak dukan birasının kilo vermek hırsına kapılıp, ya da daha çok içersem daha çok kilo veririm gibi düşüncelere kapılıp günlük miktarından fazla alınırsa vücuda zararı olabilir. Her şeyin fazlası zarardır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Gluten Nedir Glutenin Yararları ve Zararları

Dukan birasını hazırladıktan sonra gün içinde tüketilmelidir. Her gün taze olarak yapılıp içilmesi etkisini artıracaktır. 15 gün kullandıktan sonra 5 gün ara verilmesi gerekmektedir. 5 gün aradan sonra gerekli görünür ise tekrar devam edebilirsiniz.

Dukan birası mideye zarar verir mi?

Dukan birasının içerisinde yeşil çay, su, maden suyu ve limon suyu bulunmaktadır. Doğal besinler ile hazırlanan bu karışım sağlıklı olan insana herhangi bir zararı yoktur. Ancak limon suyu tansiyon hastalarına zarar verebilmektedir. Kalp hastası, tansiyon hastası gibi kronik rahatsızlıklarınız var ise kullanmadan önce doktora danışmanız önemlidir. Soda ve limonun vücuda etkileri ani dengesizliklere sebep verebilir. Dukan birasını 15 günden fazla kullanmak ara vermeden günlük tüketimden daha çok tüketmek mide rahatsızlıklarına sebep olabilir. Tavsiye edilen miktarı geçmemek ve süresinden fazla kullanmamak sağlığınız açısından önemlidir.

Zayıflama birası nasıl yapılır?

Zayıflama birası, herkesin kolay bir şekilde birkaç dakikasını ayırarak evde bulunabilecek malzemelerle yapılan bir biradır. Zayıflama birasının içerisinde şunlar vardır; yeşil çay, su, maden suyu ve limon suyudur. Hazırlanış esnasında gramlarına dikkat ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Zayıflama birasının hazırlanışı şu şekildedir;

 • 750 ml su
 • 2 tatlı kaşığı saf yeşil çay
 • Yarım limonun suyu
 • 1 şişe doğal sade maden suyu

750 ml suyu kaynatıp 2 tatlı kaşığı yeşil çayı demleyin daha sonra demlediğiniz çayı soğuttuktan sonra sürahiye alın üzerine yarım limonun suyunu ve 1 şişe doğal sade maden suyunu ekleyin. Daha etkili bir sonuç için birayı buzdolabında 1 gece bekletin. Gün içerisinde dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Günlük olarak taze hazırlamanız sonuçlara daha hızlı erişmenizi sağlayacaktır.  Saf yeşil çay yerine poşet yeşil çay da kullanabilirsiniz ancak saf yeşil çay daha etkilidir. Saf yeşil çayını güvendiğiniz bir aktardan alıp kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Zayıflama birası (dukan birası) günde 3 su bardağı olarak tüketebilirsiniz. Genel olarak kullananlar aç karnına içtiklerinde tok tuttuğunu yemek yeme isteğini kapattığını söylemektedir. Son bardağı yatmadan 1 saat önce içmeniz uyurken metabolizmanızın hızlı çalışmasını ve böylelikle yorulmadan kilo vermenizi sağlayacaktır.

Zayıflama birası olarak bilinen dukan birası özellikle yaz aylarında serinleten ve soğuk içilen bir içecek olmuştur. Bu sıcak havalarda serinlemek için kola, gazoz gibi vücuda zarar veren içecekler içmek yerine zayıflama birasını yapıp buzdolabında bekletip soğuk içmek hem sağlığınız için hem de kilo vermeniz için önemlidir.

Dukan birasının içerisinde bulunan su, yeşil çay, maden suyu, limon hemen hemen her evde bulunan besinlerdir. Maliyet açısından uygun ve kolay bir şekilde hazırlanan bu detoks içeceği sayesinde kolay ve az bir maliyetle kilo verebilirsiniz. Limonun kilosu günümüzde 5-15 TL arasındadır yeşil çay 10-20 TL arasında değişmektedir. 6’lı maden suyun fiyat aralığı da 10-20 TL arasındadır. Aldığınız bu ürünleri 1 hafta için rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bu şekilde pahalı güzellik merkezleri yerine gidip ağrılı işlemler yaptırmak yerine hem bütçenizi zorlamadan hem de acı çekmeden dukan birası ile zayıflamanız mümkündür daha önceden de bahsettiğimiz gibi dukan birası tek başına işe yaramaz dukan birasını kullanırken sağlıklı beslenme, tatlıdan unlu gıdalardan uzak durmak ve en önemlisi hareket etmek spor yapmak önemlidir. Dukan birası kilo vermenizi destekleyici bir detoks suyudur.

İlginizi çekebilir

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.