Modaya ne yön verir?

11.08.2021
176
Modaya ne yön verir?

Aslında moda pek çok kişinin giyiminde ya da dış görünüşünde etkili bir faktördür. Ama şunun bilincinde olmalıyız ki aynı zamanda modanın oluşmasını da sağlayan bizleriz. Çünkü moda bir kültür sonucunda var olur ve her kültürün moda anlayışı farklıdır. Modaya ne yön verir konusuna gelecek olursak, şunu bilmeliyiz ki modaya hem toplum, hem kültür, hem de bu konudaki ikonlar yön verirler.

Bu yazlık plaj modası nasıl olacak?

Bu yaz plaj modası nasıl olacak diye soracak olursak bunu aşağıdaki maddeler şeklinde açıklayabiliriz:

  • Bu yaz çok keskin sınırları olmayan bir moda hâkim olacak. Yazın daha çok soft renkler tercih edilebileceği öngörülmektedir. Bunun yanı sıra çok göze batan çarpıcı renkler kullanan bir kesimde olacaktır.
  • 2021 yaz plaj giyiminde asimetrik kesimlere sahip olan pareyolar, çapraz bağlı mayolar, tek kollu asimetrik üstler ve nötr görünüme sahip sade takımlar tercih edilmekte.
  • Birçok farklı modelin tercih edileceği bu yaz modasında aynı zamanda farklı türlerde takı da bulunmaktadır. Bu takılara örnek verecek olursak yaprak ve çiçek desenli yüzükler, çok zincirden oluşan kolyeler, farklı modelde renkli küpeler ve çok sayıda bilekliğin bir arada bulunduğu takılar tercih edilecek.
  • Ayakkabı olarak spor ve rahat türler tercih edilecek aynı zamanda farklı bağları olan terlikler ve bilekten yukarıya çıkan bağları olan gladyatör sandaletler tercih edilecektir.
  • Rahat ve salaş stil bu yıl hem yaz hem de kış modasına hâkim olacak.

Modaya ne yön verir

Kıyafetler yaratıcı bir şekilde nasıl değiştirilebilir?

Kıyafetlerimiz farklı tarzlarda bağlama yöntemleri ve teknikleri ile olduğundan daha farklı görünebilir. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde nasıl değiştirilebilir diye soracaksak şu şekilde sıralayabiliriz:

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  2022 Sonbahar Modası

  • Kıyafetlerimizin boyunu kısaltarak ya da uçlarını asimetrik tarzda keserek kullanabiliriz. Bu yöntem ile eteklerimizi ve pantolonlarımızı da farklı modellerde kullanabiliriz.
  • Kıyafetlerinizin üzerine renkli düğmeler dikebilir veya ipliklerden nakış tarzında motifler işleyebilirsiniz.
  • Kıyafetlerinizi sıradan bir şekilde kullanmaktansa ters bir şekilde giyerek kullanabilirsiniz. Bir diğer kıyafet hilesi olarak elbisenizin iplerinden farklı çaprazlamalar yaparak her seferinde değişik tarz görünümlere kavuşabilirsiniz ya da gömleğinizin uçlarını çeşitli şekillerde bağlayarak birbirinden bağımsız modeller elde edebilirsiniz.
5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.