Makyaj sektörü

12.08.2021
173
Makyaj sektörü

Makyaj sektörü birçok alanı içinde bulunduran geniş yelpazeye sahip bir sektördür. Makyaj sektörünün ne kadar kadınlara hitap ettiği düşünülse de aslında son zamanlarda erkeklerinde ilgi alanına giren bir sektör haline gelmiştir. Her iki cinsiyete de hitap eden bu sektörde her zaman yenilik ve ürün sirkülasyonu olmalıdır. Buda sektörün devamlı olarak genişlemesine ve daha fazla müşteriye hitap etmesi anlamına gelmektedir.

Kadınlar makyaj yaparken en çok neleri önemserler

Kadınlar makyaj yaparken en çok neleri önemser sorusuna kategorize ederek cevap verelim.

  • Cilt konusunda son zamanlarda parlak ve aydınlık görünümler tercih edilmektedir. Aynı zamanda yüz hatlarına çok fazla değiştirmeden yapılan kontürler tercih edilmektedir.
  • Göz makyajında daha çok tek renk far ya da bunun yanında hafif gölgelendirmeler tercih edilmektedir. Kirpiklerini tek tek ayrılmış ve kalkık olması birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Bir kesim eyelinerin çok fazla kullanması gerektiğini düşünürken bir diğer kesinse eyeliner kullanmamaktadır. Yani bu konuda herkes için geçerli bir durum söz konusu değil
  • Dudak makyajında doğal ve parlak renkler tercih edilmektedir. Dudağın doğa çerçevesinin çok hafif dışına çıkarak dudak doldurulmaktadır
  • Kaş makyajına da değinecek olursak aslında son zamanlarda kalın kaş moda. Bu yüzden kaşın biraz dışına istenilen yerlerde taşımaktadır. Renk olarak da kaç renginden çok uzaklaşmayacak şekilde koyu ya da açık renkler tercih edilir.

Makyaj sektörü

Tüm bu saydıklarımız kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte zaman içerisinde de değişime uğramaktadır. Bu yüzden kendinizi nasıl güzel hissediyorsanız o halinizde kalmaya devam edin.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler tabii ki de çok önemlidir. Bunun nedeni bu sektörün geniş bir alana yayılmasıdır. Ancak yine de herkes istediği makyajı yapmakta ve istediği teknikleri kullanmakta özgürdür. Kısaca bahsedecek olursak doğan halimizden çok uzak olmayan çizgilere ve renklere sahip günlük makyajlar tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kostüm ve gece makyajında da abartı ve hayal gücü söz konusudur. Dikkat etmemiz gereken tek husus yaptığımız makyajın bize yakışması ve onunla kendimizi iyi hissetmektir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Porselen Makyaj

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.