İlişkide Acele Edilmemesi Gerekenler Nelerdir?

14.08.2021
280
İlişkide Acele Edilmemesi Gerekenler Nelerdir?

Hepimizin hayatında hoşlandığı ilgi duyduğu kimseler oluyor peki ilişkide acele edilmemesi gerekenler nelerdir? sorusu için 5 unsuru sizler için derledik keyifli okumalar diliyorum;

Sevgililik, evlilik ya da evlat sahibi olmak ne kadar istensede aceleci davranmamak gerekmekte gelecek yaşantınızda bu durum size şüphesiz fayda sağlayacaktır. ilişkiden önce bir süre flört etmek, önemli kararlar almadan önce partnerimizi tanımak ve ona göre adımlar atmak önemli konulardan biri. Bu yazımızda gelecek için acele edilmemesi gereken 5 önemli kriteri anlatıyoruz.

İlişkilerde acele edilmemesi gerekenler

İlişkide Acele Edilmemesi Gerekenler Nelerdir?

Aslında bu konu için söylenecek çok şey bulunuyor sizler için bu maddelerin 5 tanesini sıraladık

  1. Hislerin itirafı
  2. Emin Olmadığınız Cümleler
  3. Aynı Evi Paylaşmak
  4. Aile Bireyleri ile Tanışma
  5. Çocuk Sahibi Olmak

Hislerin itirafı

Birinden hoşlandığınız ve ilgilendiğinizi hissediyorsanız bunu hemen söylemeyin. Belirleyeceğiniz süre için flörtleşin emin olmadan açılmayın bu onunla daha güçlü bir bağ kurmanızı sağlayacak ve ilişki döneminde size ve partnerinize büyük faydası dokunacaktır.

Emin Olmadığınız Cümleler

Seni çok seviyorum, Sensiz olmaz gibi cümleleri emin olana kadar kullanmayın. Gerçekten seviyorsanız bunu hissettirin emin olun hissetmek ve hissettirmek söylemekten çok kıymetlidir. Hislerinizin doğruluğundan emin olana kadar bu tip cümleleri kullanmaktan sakının.

 Aynı Evi Paylaşmak

Tüm bekar bireylerin hayallerini süsleyen pembe panjurlu bir ev ve cıvıldayan çocuklar vardır. Doğru insanı bulmadan veya yeterli olgunluğa erişmeden alacağınız karar sizin ve aileniz için kötü sonuçlara oluşturabilir. Evlenmiş olmak için evlenmek sevginin aşkın oluşumunu negatif yönde etkiler. Çevre baskısı yaş faktörü bu konu ile ilgili kararınızı istem dışı değiştirmesin 20sinde veya 40ında evlenebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Erkekleri Tanımak için Sorulabilecek Sorular

 Aile Bireyleri ile Tanışma

Ailenizle tanıştırdığınız partneriniz ile gelecek düşündüğünüz anlamına gelir. Bu davranış sizin için öyle bir anlam ifade etmesede aile bireyleriniz için bu şekilde algılanır. Bu sebeple emin olmadığınız gelecek düşünmediğiniz flört veya sevgilinizi aile bireyleriniz ile tanıştırmayın.

çocuk ve aile

 Çocuk Sahibi Olmak

Evlendikten sonra bir süre çocuk sahini olmak istemiyorsanız çevre baskılarına yenilmeyin. Bulunduğumuz mahalle aile veya şehrin kültürü gereği evlilik sonrası “Ne zaman” sorunusunu çok duyabilirsiniz. Böyle bir düşünceniz yoksa vereceğiniz kısa cevaplar ile bunları atlatabilirsiniz “Şuan düşünmüyoruz” “Henüz yeni evliyiz”. Birkaç yıl evliliğin tadını çıkarmak ve tam anlamı ile sorumlulukların bilincinde olmak çok önemlidir. Oturmamış evliliklerde  çocuk doğurarak gelecek huzurun  yanlış bir kanı bulunduğunu belirtmek isterim aslında bu vaziyet ciddi sorunlara yol açabilir.

İlişkide Acele Edilmemesi Gerekenler yazımız hoşunuza gitti ise MAKALE yazımızın ilginizi çekeceğinizi düşünüyoruz göz atmak isteyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.