İlişkide Öfke Kontrolü

20.07.2022
140
İlişkide Öfke Kontrolü

İlişkide Öfke Kontrolü

İlişkide Öfke Kontrolü hayati anlamda bir değerdir ve bu kontrol sayesinde artık sizler de ilişkiniz de daha iyi bir noktaya gelmiş olacaksınız. Özellikle de karı koca arasında yaşanan birçok olumsuz etkenlerden dolayı boşanma davaları da her geçen gün artış sergilemektedir. İstatistiklere göre geçen pandemi öncesi ve sonrasını kıyaslarsak boşanma süreçleri %80 bir artış sağlamaktadır.

Bu anlamda da bu artışların önüne geçmek için birçok kişi öfke kontrolü sağlamak zorunda kaldığını fark etti. Sizlere bu yazımız da Partnerinizle herhangi bir konu da tartışırken öfke kontrolünü nasıl yapacaksınız maddeler halinde sizlere bu kontrolü sağlamanızı öğreteceğiz. Böylelikle de sizler de bu kontrolü en iyi şekilde sağlamış olacak ve bu anlamda da her zaman Partneriniz ile daha uyumlu bir çift olacaksınız.

Öfke kontrolünde öncelikle susmayı bilmek en başta gelen altın kurallardan birisidir, her ne kadar buna hâkim olmak zor da olsa sizler karşınızda ki kişinin sinirini de hesaba katarak mutlaka bir kişinin susma konusunda kendisine bu tecrübeyi kazandırmalıdır.

İlişkide Öfke Kontrolü

Tartışmada Bir kişi Susacak

Tartışmada bir kişi susacak ve daha fazla tartışmanın ilerlememesi için bu öfke kontrolünü susarak ya da bulunduğunuz yerden ayrılarak sağlayabilirsiniz. Sizler elbette ki her zaman kendiniz değil Partneriniz de bu tartışmayı susarak kesmesi gerekmektedir. Bunu her iki tarafta karşılıklı uygulayacak ve böylelikle de daha ateşli bir kavganın oluşmasını da engellemiş olacak.

Özellikle de bu görev kadınlara daha fazla düşmektedir, çünkü erkekler gün içerisinde iş hayatında bin bir zorluklar ile çalışırken ve birçok insanlarla bu konuda ki stresini yaşarken evine geldiğinde eşi de strese sokacak hal ve hareketler bulunursa elbette ki tartışma kaçınılmaz olur.

Bu erkek için de aslında aynı durumu özetlemektedir, çünkü çalışan kadınlarımız ya da ev hanımı dahi olsa onun da gün içerisinde yaşadığın zorluk ve stresler göz önüne alınmalıdır. Kısacası kavganın hararetli bir konuma gelmemesi ve daha da büyümemesi için mutlaka bir kişinin bu tartışmadan uzaklaşması ya da son vermesi gerekmektedir.

pembeloji 4

Tartışmadan Uzak Durun

  1. Tartışmadan uzak durun dediğimiz nokta elbette ki tartışma hayatımız içerisinde mutlaka olacak, fakat bu tartışmayı büyütmemek için bizler her zaman bir yerde sınır koymalıyız. Bu tartışmayı uzatmak yerine tartışma alanından uzaklaşmak en doğru olanıdır.
  2. Susarak tartışma alanından karşıda ki kişiyi daha da fazla sinirlendirmeden uzaklaşmalıyız.
  3. Bir şeyler ile oyalanarak tartışma alanından uzaklaşmak tartışmanın daha fazla sürmemesi adına gerçekleşen bir eylemdir.
  • Genel de bu durum oldukça başarılı bir şekilde de sonuçlanmaktadır.
  • Sizler de bu tartışmaya son vermek ve bu tartışmayı büyütmemek için mutlaka ilişkiyi korumak adına bulunduğunuz tartışma ortamından uzaklaşın.
  • Biraz sakinleşin ve yeniden aynı konuyu konuşmak yerine farklı konular ile tartışılan konuyu unutmak en doğru olanıdır.

pembeloji 3

Derin nefes alın ve konuyu değiştirin

Derin nefes alın ve konuyu değiştirin sizler de ilişkiyi en iyi şekilde korumuş olacaksınız. Çünkü sinir esnasında aklınıza sadece o tartışılan konu geliyor ve böylelikle de o konu sürekli olarak uzuyor. Konu uzadıkça da mutlaka daha da büyük bir kavga ortaya çıkacaktır. Boşanmaların en büyük sebebi aynı konu üzerinden kin gütmek dediğimiz ifadeyi uygulamaktır. Sizler konuyu olabildiğince değiştirecek ve bu anlamda da her zaman ilişkiyi koruyan taraf sizler olacaksınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  İlişkide Acele Edilmemesi Gerekenler Nelerdir?

Sizler bu ilişkiyi korumak adına yapmış olduğunuz mücadele neticesinde her zaman daha da iyi bir şekilde Partneriniz ile uyumlu olursunuz. Çünkü tartışma esnasında sizler nefes kontrolünüzü sağladığınız gibi öfke kontrolünü de sağlamış olacaksınız. Öfke kontrolünü sağlamak nefes egzersizi ile ciddi anlamda bir başarıya ulaşmaktadır. Böylelikle de konu anında kapanacak ve yeni bir konu ile daha olumlu daha pozitif bir şekilde Partneriniz ile sohbetler edeceksiniz.

pembeloji 2

İlişki Uyumu

İlişki uyumu elbette ki insanların hem zihnen bütünleşmesi hem de bedenen bütünleşmesi ile gerçekleşmektedir. İlişkiler de ayrılıkların birçok sebebi olan bedenen bütünleşememe durumu ciddi anlamda boşanmalara kadar ilerlemektedir.

Yani sizler bir tartışma bir konu üzerinden birbirinize küserek günlerce ayrı yatmak ya da günlerce bir arada olmamak ilişkinin ciddi anlamda yıpranmasına sebep olmaktadır. Birçok kişi birkaç gün uzaklaşmak iyi gelecek tanısına varsa da aslında yanlış yapılan bir tanıdır. Çünkü araya giren mesafe özlemi değil aslında öfkeyi arttırmaktadır, bunun da en güzel deyimi ile şöyle özetleyebiliriz.

Özlem tıpkı bir rüzgâr gibidir, mumu söndürür ateşi ise güçlendirir

Yani sizler kavga sonrasında uzaklaştığınız da aslında ateşi güçlendiriyorsunuz ve bu anlamda da tartışmayı daha da büyük bir hale getiriyorsunuz. Oysaki ufacık sebeplerin büyümemesi için mumu söndürür gibi anlık olarak sadece birkaç dakika sinirleriniz yatışana kadar ayrılmak ve özlem duymak ilişkiyi en uyumlu hale getirecektir.

Bu sebepten de sizler de bu uyum içerisinde Partneriniz ile her zaman daha da mutlu olacak ve üçüncü şahısları da hiç düşünmeden daha doğru bir ilişki uyumu içerisinde olacaksınız.

pembeloji 1

Üçüncü şahısları dâhil etmeyin

Üçüncü şahısları dâhil etmeyin ve konuyu kesinlikle uzatmayın, çünkü tartışma içerisinde olan diğer üçüncü ya da dördüncü şahıslar bu her kim olursa olsun uzak tutmaya gayret gösterin. Aynı zamanda da tartışmalar içerisinde o üçüncü şahsın isimlerini sürekli olarak zikretmeyin.

Sizlere çünkü bu ismi sürekli olarak konuya dâhil ettiğiniz için Partnerinizin daha da ön planda olmadığını söylemiş oluyorsunuz. Bu yüzden de mutlaka tartışma bir karı koca arasında dahi olsa anne baba devreye girmemelidir.

Sürekli olarak aile içerisinde ismi zikredilen ve tartışmayı körükleyecek olan üçüncü dördüncü kişiler daha da fazla ilişkiye zarar verecektir. Her şeye karışan bir kitle haline geldik, gerek ekonomi gerekse de hastalık süreçlerinde sinirlerimiz ciddi anlamda bir artış sergilemektedir. Bu yüzden de sakin kalabilmek için bu uyarıları mutlaka dikkate almalıyız.

pembeloji 1

Haksız olan siz olun

Haksız olan siz olun hiç önemli değil çünkü sadece o an ki sinir ile yapılan bir haksızlık suçlaması olmaktadır. Özrü ya da kabahati olmasa dahi kabullenmek erdemliktir, sizler ilişkide hiçbir zaman gurur yapmayın. Çünkü aşkta gurur olmaz sözünün en iyi açıklaması bu olmaktadır.

Sizler bu anlamda da her daim başarılı bir ilişkiyi elde etmek adına yukarıda saymış olduğumuz tüm maddeleri mutlaka bir gözden geçirin. Böylelikle de uyum içerisinde daha da iyi bir şekilde bu alanda ki başarınızı da elde etmiş olacaksınız.

Her daim ilişkiyi daha da güçlendirmek adına öfke kontrolünüzü yapmalısınız ve böylelikle de daha uzun süreli bir aşkı elde edersiniz. Unutmayın ki her zaman haklı haksız tarafları düşünmek ilişkiyi ciddi anlamda yıpratmaktadır. Hatta ilişkiyi tamamen yok edecek düzeye bile getirmektedir. Bu anlamda da sizler mutlaka tartışma esnasında yukarı da saymış olduklarımızı yapın ve böylelikle de daha da saygılı ve de sevgi içerisinde Partnerinizle mutluluğunuzu elde edeceksiniz ve tartışmalara son vereceksiniz.

5/5 - (2 votes)
ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.