Hamilelikte Mide Bulantısına İyi Gelenler

05.09.2021
119
Hamilelikte Mide Bulantısına İyi Gelenler

Hamilelikte mide bulantısına iyi gelenler… Hamilelik sırasında mide ağrısına ve mide bulantısına neyin iyi geldiğini arıyorsanız, mide reflünüz olabilir. Reflü, hamilelikte iyice kötüleşebilir.  Hamilelikte karın ağrısı ve mide bulantısı sorunu reflü hastalığını işaret eder. Reflü belirtilerini hissettiğinizde ve midenizden sık sık geğirerek gaz çıkarmaya başladıysanız, hamilelikte mide ağrısına iyi gelen şeylere yönelme zamanı gelmiş demektir. Özüm olarak antasitler alabilirsiniz ama bu ilaçlar sadece semptomları maskeleyecekler, tedavi etmeyecekler. Bu rahatsızlığı tedavi etmek için hamilelik sırasında mide ağrısına neyin iyi geldiğini bulmanız gerekir.

 

·         Hamilelikte karın ağrısı

·         Gebelikte mide ağrısına ne iyi gelir

·         Hamilelikte mide ağrısı

·         7 aylık hamilelikte karın ağrısı

·         Hamilelikte karın ağrısına ne iyi gelir

·         8. aylık Hamilelikte karın ağrısı

·         Gebelikte mide ağrısı kaçıncı haftada başlar

·         Hamilelikte mide ağrısı yaşayanlar

Hamilelikte Mide Bulantısına İyi Gelenler

Hamileyken, vücutta birçok fiziksel-hormonal ve hatta ruhsal değişiklik oluyor. Fizyolojik değişimlerden etkilenen organlardan biri midedir. Mideniz sürekli şekil değiştirir ve büyür, vücudunuzdaki değişen ortama uyum sağlar. Bu adaptasyona bazı fizyolojik değişiklikler de eşlik eder. Hamilelik sırasında mide ağrısına ve karın şişliğine yol açan, gaz üretimine katkıda bulunan hastalık büyük ihtimalle reflüdür.

Gebelikte Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

 

Hamilelikte mide bulantısına iyi gelenler… Hamilelikte mide ağrısı en sık yaşanan ağrıdır. İlaç kullanmadan bu semptomlardan kurtulmanın doğal yolları vardır. Bunlardan biri doğru beslenmedir. Doğru yiyecekleri ve doğru miktarda yiyerek hamilelik sırasında mide ağrısına iyi gelen şeyleri kolayca tedavi edebilirsiniz. Diyetinize dahil edilecek en önemli besin grupları meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar, balık, soya ve fasulyedir. Bu besin gruplarının her biri sağlıklı hamilelik ve doğru beslenme için gerekli besinleri içerir, bu yüzden hepsini almaktan çekinmeyin. Hamilelikte mide bulantısına ve karın ağrısına ne iyi gelir?  Hamilelikte karın ağrısına iyi gelen şey doğru beslenme ise yine de mide bulantısı hissetmeden hamileliğinizin tadını çıkarmak için de ilaçlara alternatif yollar var. Hamileliğin erken dönemlerinde mide ağrısına ve karın kanamasına iyi gelen şey öncelikle doğal beslenmektir. Bebek içinizde büyüdükçe, vücudunuz uyum sağlamaya başlar. İçinizdeki bebeğin büyümesini ve gelişmesini kolaylaştırmak için tüketilen çok fazla yiyecek olacaktır. Özellikle öğünde aşırı yemek yediyseniz, sık sık kusma dürtüsü doğal olarak ortaya çıkacaktır

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Erken Gebelik Belirtileri Nasıl Tanınır?

Ancak bu bir sorun haline gelirse hamilelikte karın ağrısına iyi gelen şeylerden biri, bol sıvı tüketmektir. Çok fazla kustuğunuzu hissediyorsanız, daha fazla sıvı içmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, hazımsızlığa da neden olabileceğinden baharatlı ve ağır yemeklerden kaçınmaya çalışın. Bunun yerine gün boyunca hafif öğünler ve atıştırmalıklar tüketmeye bakın. Bu kural hem mide ağrısı hem mide bulantısı için geçerlidir.

Hamilelikte karın ağrısına ne iyi gelir? İyi gelen şeylerin arasında hafif egzersizler de yer alabilir. Çok fazla egzersiz yapmıyorsanız hamile kadınlar için Hatha yoga dersi almak yararlı olabilir. Egzersizler vücudunuzu esnetmeye, kan akışını normal seyrine çekmeye, kaslarda esnekliği artırmaya yardımcı olabilir. Hatta Bazı insanlar yoganın genel vücut sağlığı için iyi olabileceğini söylüyor. Uzak Doğudaki Yogiler ise buna kesin olarak inanıyor ve uyguluyorlar.  Bu yüzden yoga yapmanın mide ağrınızı giderebileceğini hesaba katarak, hamile kadınlar için yoga egzersizlerini araştırabilir, bünyenize uygun pozisyonları seçebilir ve günde 20 dakika yoga yapabilirsiniz. Hamilelikte mide ağrısına iyi gelen şey; şu besinleri terk etmektir: Baharatlı yiyecekler, yağlı yiyecekler, turunçgiller, kahve ve çay… Öğünleri 3 değil beşe çıkarın. Daha az yiyin ama daha sık yiyin.

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.