En Sinirli Burç Hangisidir?

26.07.2022
124
En Sinirli Burç Hangisidir?

En sinirli 4 burç başta olmak üzere her burcun insanların kişilikleri üzerinde belirli etkileri bulunmaktadır. Bu kapsamda sinirlilik özellikleri ile ağır basan ve bazı konularda verdikleri tepkiler ile dikkat çeken burçlar en sinirli burç olarak sıralanmaktadır. Astrolojiye göre her burucun insanların yaşamalarında ve karakterlerinde bazı etkilerinin olduğu yaygın bir inanıştır. Bu kapsamda burçların bazı özelliklerine göre karakter analizlerinin de yapılması mümkündür.

Astrolojide burçlar ekliptiğin iki yanında aşağı yukarı 10 derece genişliğinde içinde Güneş ve gezegenlerin döndüğü Zodyak kuşağı ile belirlenmektedir. Bu kapsamda ise 12 adet burç belirlenmiştir. En sinirli burç olarak sıralanan bazı burçlar diğer birçok özellikleri de çeşitli ayırt edici özelliklere sahiptir.

Koç Burcu

koc burcu

En sinirli 3 burç içinde genelde ilk sıralarda anılan koç burcu, yönetici gezegeni Mars olmasıyla da sürekli hareket halindedir. Son derece tez canlı yapıları ve ani parlamaları ile bilinen koç burçları, sinirlilik konusunda öne çıkmaktadır. Duygularını gizlememesi de onların bu sinirliliklerinde veya duygusal görünümlerinde etkili olmaktadır. Çoğu zaman düşünmeden hareket etmeleri ve beklemekten nefret etmeleri de sinirli yapılarının öne çıkmasında etkilidir. Sabırsızlık konusunda da dikkat çeken koç burcu kadını ve erkeği tüm bu özellikler bir araya geldiğinde sinirlilik abidesi olarak kendini gösterebilmektedir.

Başak Burcu

basak burcu

En sinirli burç sıralaması içinde başak burcunun yeri oldukça özeldir. Titizlikleri ve mükemmeliyetçi yapıları nedeniyle çoğu detay onları sinirlendirmektedir. Eksik yapılan işler karşısında da başak burcunun inadı ve siniri kendini bir arada gösterecektir. Sinirli olduklarında acımasız davranma eğilimleri de kendini gösterecektir. Özellikle akıllarına geleni kolayca söylemeleri ve öfkelerini uzun süre taze tutmaları da başak burcunun bu sinirli özelliği ortaya çıkacaktır.  Sinirlendiklerinde öfkeden hiçbir şeyi görmeyen yapıları da başak burcunun her zaman sinirli ve detaylar arasında boğulan burçlar listelerinde ilk sıralarda yer almasına neden olmuştur.

Boğa Burcu

boga burcu

En sinirli 5 burç listesi yapılacak olursa ilk beş içinde mutlaka boğa burcuna da yer verilecektir. Bu yönüyle sinirlilik deyince ilk sıralara yer alan boğa burcu, neye sinirlendiklerine dair net bilgilerin olmamasıyla da zaman zaman korkutucu olabilmektedir. Genelde açlık karşısında her zaman tahammülsüz davranışları onları zaman zaman gereksiz bir sinirli hale getirmektedir. Sinirli burçlar arasında boğa burcunun ani çıkışları dikkat çekmektedir. Ciddi konularda öfkelenirse önünde durmak yerine kenara çekilmek daha doğru olacaktır.

İkizler Burcu

ikizler burcu

En tehlikeli burç kategorisinde de yer almasıyla ikizler burcu, özellikle ikircikli yapılarıyla neye sinirlendiği konusunda zaman zaman kafa karışıklığı bile yaşayabilmektedir. Sakin tavırları olsa da aniden gelen öfke patlamaları ikizler burcunun net özellikleri arasında yer almaktadır. Hayattan zevk almayı bilen, kaliteli yaşayan ikizler burcu, öfkesini daha çok sözleriyle dile getirerek karşısındakinden hıncını çoğu zaman sözleriyle almaktadır. Sinirli anına her an denk gelebileceğiniz ikizler burcu erkeği ve kadının sakin yapısının altında sert bir yapı bulunuyor olabilir.

Yengeç Burcu

yengec burcu

En kıskanç burç denince de akla gelen yengeç burcu, kızdığı zaman çevresinden çok kendine zarar vermektedir. Adeta bir sabır abidesi olan yengeç burcu, kendisine güvenilmediğini hissettiğinde çok sinirli olabilir. Çoğu durum karşısında sakin bir yapıda olan yengeç burcu, öfke patlaması yaşarsa çevresinde fırtınalar estirebilir. Yengeç burcunun sakin tavırlarının hemen arkasından gelebilecek sert tavırlara karşı mutlaka temkinli olmakta yarar vardır. En sinirli burç olmasa da zaman zaman gelen sinirli tavırlar etrafındaki her şeyin yıkılmasına neden olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  2023 Astroloji Yorumları

Kova Burcu

kova burcu

En psikopat burç olmasa bile katı ve güçlü duruşlarının altında sinirli bir yapıları da bulunmaktadır. Sürekli ilgi görme konusunda beklentileri her zaman öne çıkan kova burcunu en sinirlendiren şey ise bu bekledikleri ilgiyi görmemelerinden kaynaklanmaktadır. Öfkesini göstermek için birçok farklı yönteme başvuracak bir yapıda olan kova burcu, karşısındaki kişinin ilgisini kaybettiğini gördüğü andan itibaren öfkesini kısa süre içinde dile getirecektir. Kısa süreli olsa da sinirlendiğinde karşısındaki kişi için zaman zaman kırıcı olabilir.

Balık Burcu

balik burcu

Balık burcu kadını ve erkeği Zodyak’ın en narin burcu olarak öne çıkmaktadır. Her ne kadar duygusal ve narin olsa da kin duygusu da bir o kadar gelişmiştir. En nefret ettiği ve sinirlenmesine neden olacak şey ise ihanettir. İhanete karşı ekstra bir hassasiyet gösteren balık burcu, öfkesini çoğu zaman intikam odaklı gösterdiği için sinirli olarak bir balık burcunu çok nadir görürsünüz. Bu tür durumlarda ise her zaman kârlı çıkan ise yine balık burcu olacaktır.

Aslan Burcu

aslan burc

En güçlü burç deyince akla gelen aslan burcu, anlık duygulara kapılarak ve her şeyden kolay nem kaparak sinirli bir tavır gösterebilir. En çok sinirlendiği şey ise gururunun incinmesi olabilir. Kendine karşı öz saygısı son derece yüksek bir burç olan aslan, gururuna karşı yapılacak bir saldırıda gözü hiçbir şeyi görmeyecektir. Zodyak içindeki her şeye kolayca sinirlenen burcu olmasıyla da ilk akla gelen sinirli borçlardan biri olan aslan burcunun kadını ve erkeği de benzer duygu durumları karşısında sinirli bir duruş sergileyebilmektedir.

Terazi Burcu

terazi burcu

Terazi burcu yorumu ise genelde ezberleri bozacak cinsten olmaktadır. Zodyak içindeki en dengeli burçlardan olan terazinin öfkesi genelde dengesini de bozmaktadır. Üstüne çok gelinmesi terazi burcunun öfkelenmesine neden olacaktır. Teraziler sıkboğaz edilmekten hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle üstüne gitmeye kalktığınızda size bir hayli sinirlenebilir. Terazi burcuna sahip kişilerin öfkesinden korunmak için onları biraz kendi haline bırakmak ve sakinleşmelerini beklemek yapılması gereken en doğru şey olacaktır.

Yay Burcu

yay burcu

Yay burcu özellikleri incelendiğinde genelde umursamaz sakin yapıları dikkat çekmektedir. Ancak özgürlüğüne düşkünlüğü ile bilinen yay burcu, hesap sorulmasından ve özgürlüğü kısıtlayacak hareketler karşısında son derece sinirli olabilir. Yay burcu ani kararlar ile her şeyi bir anda arkada bırakabilecek cesareti de gösterebilir. Sinirlendiğinde yanlış kararlar alma konusunda öne çıkan yay burcu, sinirlendiğinde dişlerini çok kolay gösterecektir. Hoşlanmadığı kişilerin yanında soğuk tavırları ve sözleriyle de dikkat çekmektedir.

Oğlak Burcu

oglak burcu

Oğlak burcu günlük yorumlarında genelde birçok olay karşısında çabuk tepki veren bir burç olduğu görülmektedir. Oğlak burcunu sinirlendiren en temel etken ise kendisini sıradan hissettirmek ve yeterli değeri vermemektir. Kendilerini değersiz hissettiklerinde öfkeleri büyük oranda ortaya çıkacaktır. İlgiyi her zaman üstünde tuttuğunuz zamanlarda tatlı yapıları ile dikkat çekseler de bu ilginin azaldığını hissederlerse sinirli halleriyle de tanışmak zoruna kalabilirsiniz.

Akrep Burcu

akrep burcu

Akrep burcu erkeği özellikleri ile akrep burcu kadını özellikleri arasında benzer duygu durumları görülmektedir. Akrep burcunun hatalı olduğunu söyler ve onları uyarmaya kalkarsanız sinirli halleri ile karşılaşmanız mümkündür. İnandığı doğru eğer büyük bir hataya sevk edecekse ve sizde bu durumu ona söylerseniz de size karşı ciddi bir öfke patlaması gösterebilir. Bu yönden aldığı kararları değiştirmekle uğraşmanız boşuna olacaktır. Zodyak içinde en sinirli burç olmasa da öfkesi zaman zaman zehirli olabilir.

Ayrıca Bakınız: 2023 Astroloji Yorumları

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.