En İyi Tayland Dizileri – Ekrandan Gözünüzü Ayıramayacağınız 10 Tayland Dizisi

17.08.2022
86
En İyi Tayland Dizileri – Ekrandan Gözünüzü Ayıramayacağınız 10 Tayland Dizisi

En iyi Tayland dizileri birbirinden farklı konu ve türleri içeriyor. Tayland yapımlı diziler özellikle Türkiye’de de sık sık tercih edilmekte. En iyi dizilere ev sahipliği yapan ve yaratıcı konuları ile dikkat çeken bu diziler birçok kişinin sevdiği formatlara sahip. Bazıları yapımlar ise Türkiye de gösterime girdi. Gerilim dizilerinden drama dizilerine kadar birçok farklı temayı içeren Tayland dizileri çok yönlülüğü ile de dikkat çekmektedir.

Eullenia

eullenia

Bu dizi iş adamının hikayesini anlatmaktadır. İş adamının başına gelen olaylar ve zenginliği ile ilgili yaşadığı bütün unsurlar dizide yüksek bir gerilim ile verilmektedir. Mini dizilerden birisi olan Eullenia, toplam da 6 bölüm sürmüştür. IMDB puanı ise 6,6 olarak belirlenmiştir. 2022 yılında hala izlenmeye devam eden bu dizinin gerilim ve macerayı bir arada bulundurması kısa sürede bitirilmesini sağlar.

Leh Nangfah

leh nangfah

Tayland dizileri arasında yer alan ve İngilizceye Angel Magic ismi ile çevrilen bu dizi de esrarengiz etki bırakmaktadır. Romantik, fantastik ve dram türlerinde olan dizinin IMDB’den en yüksek puanlardan birini almıştır. IMDB puanı 8,1 olan dizi toplam da 28 bölüme sahiptir. Lallalit isimli karakterin hayatına odaklanılan dizide birbirinden bağımsız ve aynı zamanda tetikleyici rol üstlenen birçok olay yaşanır. Karakterin yaşamsal döngüsünü ve dönüşümünü sunan dizi, karakterin iyi olma çabasını da beraberinde getirecektir. Hayatındaki ideal kişiyi bir yandan arayan ama bir yandan da aramadığını göstermek için delice işler yapan Lalalit’in hayatı seyircileri ekran başına toplamayı başarmıştır.

The Gifted

the gifted

Dizde lisedeki öğrencilerin hayatını anlatmaktadır. Lisenin yönetim algılayışı farklıdır ve dominant üsluba sahiptir. Listenin içerisinde öğrencilerin isyanı çıkması ve kendi yeteneklerini nasıl göstermeleri gerektiğini bilmemeleri üzerine bit hikaye izlenir. Gençlerin kendini var etme çabaları lise olaylarına da yakından tanıklık edilmesini sağlar. IMDB üzerinden 8,3 puan alan dizi 13 bölüm sürmüştür. Leh Nangfah ile benzer türde olmasına karşın IMDB puanı daha yüksektir. Dram, gizem ve en önemli ögelerinden biri olan fantastik unsurlar da dizinin içerisinde yer alır. En iyi Tayland dizileri arasında bulunan bir dizidir. Senaryocu ile ön yargıları kaldırmayı hedefler.

A Gift to the People Hate You

a gift to the people hate you

Gerilim türünde olan bu Tayland dizisi dikkat çekmeyi başarmış ve ustalardan tam not almış dizidir. Bir müfettişin yeni görevi ile olan ilişkisi ve bu görevde karşılaştığı olayları merkezine alan bir dizidir. Tayland dizileri arasında IMDB’den en yüksek puanı almış içeriklerden biri olarak da bilinir. IMDB puanı 9,2’dir. 10 bölüm çekilen dizi gizem ve gerilim türlerindedir. Polis müfettişinin başına gelen olaylar ve bu olaylardan nasıl yakasını kurtaracağı hiç düşmeyen bir tempo ile seyirciye verilir.

The Stranded

the stranded

The Stranded, Netflix yapımı Tayland dizisidir. En iyi Tayland dizi içeriklerinden birine sahip olmasına karşın IMDB’de düşük puan almıştır. IMDB puanı 6,3 olan dizi 2019 yılında çekilmeye başlanmış ve 1 sezon olacak şekilde kurgulanmıştır. Yaşanan farklı doğa olayları sonucunda hayatta kalan bir grup gencin nasıl birbirine tutundukları izleyiciye aktarılmaktadır. Gençlerin kendilerini nasıl hayatta bırakacakları, ölümden nasıl kaçacakları ve yeni yaşamlarına nasıl ulaşacakları gibi birçok noktaya değinir. Ölüm ve yaşam arasında gidip gelen dizidir. Bu sebep ile de özellikle genç kuşaklar tarafından beğenilmiş ve devamının gelmesi istenmiştir. Ancak dizi sadece 1 sezon yayınlanmıştır. Kayboldukları yerde onları kurtarmaya hiç kimsenin gelmemesi, yeni yollar bulmalarına sebep olur. Dizi boyunca gençlerin bu maceraları ve kendilerini nasıl kurtaracaklarını izleriz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  En İyi Japon Dizileri - Uzakdoğu Severler İçin 9 Japon Dizisi

One Year

one year

Aile olmak ile ilgili olan bu dizi Taylandlılar kadar birçok farklı ülkedeki kişilerin de dikkatini çekmiştir. Birçok kez farklı ülkelere uyarlamaların satılan dizinin yapımı oldukça kalitelidir. Aile olmaya çalışan bir çift ve çocukları nasıl bir araya geldiler ve hayatlarında onları neler bekliyor? Seyircilere farklı üsluplar da sunulan kategorilerdir. Komedi dram aile temasında olmasına karşın içerisinde romantizm ve fantastik öğeler de bulunur. Kalabalık bir ailenin aynı evin içerisinde yaşama çabasını gösteren bu dizi 2019 yılında yapılmıştır. IMDB’den en yüksek puanı alan dizilerden biridir. 9.4 puanına sahip olan dizi, ünlü oyuncuları ile de dikkat çeker. En iyi Tayland dizileri kategorisinde yer alan bir dizidir.

Full House

full house

Ana karakterin bir seyahate çıkması ve seyahatinden sonra eve döndüğünde karşılaştığı manzara anlatılır. Ana karakter yeni işi için seyahate çıkıp ilham ararken evine döndüğünde aslında evinin bir başkasına satıldığını öğrenecektir. Bunun üzerine şekillenen dizi komedi ağırlıklı bir dizidir. Tayland komedi dizileri arasında yer alan Full House, birbirinden farklı gelişmeleri de beraberinde getiren dizilerden biridir. Eve yeni taşınan kiracı ile evin asıl sahibi olan kişi arasında yaşanan iletişim yapılan anlaşmalar hem komik hem de romantik bir yere evrilir. IMDB’den 7.7 puan almıştır. 2014 yılında yapımına başlanan dizi hala ilgi ile takip edilmektedir.

The Judgement

the judgement

Farklı ülkeler tarafından sık sık uyarlanan dizi haline gelmiştir. Bu dizinin anlattıkları özellikle genç odağı ve gençlik çalışmaları ile ilgilidir. Gençlerin kendilerini var etmeleri üzerine kurgulanmış bir hikayesi bulunur. Gerçekleştirilen bir parti esnasında yaşanan olayları konu alan dizi, parti sonrasında ortaya çıkan travmaların iyileştirilmesine ve aile desteği gibi konulara da değinmektedir. Tayland drama dizileri arasında yer almasına karşın gerilim, komedi, romantizm gibi türleri de barındırır. Diziyi tek bir perspektiften ele almak oldukça zordur. Anlatmak istediği konu ve kalitesiz sebebiyle hala izlenmeye devam eden ve fan kitlesi tarafından devamı istenen bir dizi olmuştur.

Lies and Love

lies and love

Tayland dizilerinin belki de en popüleri olan bu dizi hala izlenmeye devam eder. Seyirci kitlesi oldukça sadıktır ve dönem dönem televizyonlarda tekrar karşılaşılır. Romantik türünde olmasına karşın içerisinde komedi ve drama gibi alt türler de yer alır. IMDB’den 7.3 puan almıştır. 2017 yılında gösterime giren dizi yüksek ilgiyle karşılaşmıştır. Aşk temelinde hazırlanması, yalan rüzgarları ve aile konularına da değinilmesi ile dikkat çeker. Jung Il-Woo, Wiraporn Jiravech gibi isimler başrolde yer almaktadır. Tayland’ın kült dizilerinden birine dönüşen lies and love farklı ülkelerin uyarladığı bir dizidir.

In Family We Trust

in family we trust

Gerilim türünde olan bu dizi gösterime 2018 yılında girmiştir. Yüksek gerilim sağlamasıyla izleyenlerin ekran başından ayrılmalarına izin vermez. Sunduğu hikâye, çeşitlilik ve hikayenin akış biçimi kaliteli oyuncular ile bütünleştirilmiştir. Bu sebepten dolayı da uzun yıllar boyunca devam eden dizinin oyuncuları kadar fanları da diziyi benimsemiştir. Dizinin öznesi olan aile üyelerinin yaşadıkları saldırılar ve intikam alma arzuları işlenir. Uğranılan saldırı sonucunda ailenin en büyük çocuğu hayatını kaybeder ve bunun üzerine aile intikam almak için plan yapmaya başlar. En iyi Tayland dizileri arasında yer alan In Family We Trust aynı zamanda dram türünü de barındırır.

Ayrıca Bakınız: En İyi Kore Dizileri

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.