En İyi 10 Bebek Kamerası Modeli 2022

12.08.2022
65
En İyi 10 Bebek Kamerası Modeli 2022

En iyi bebek kameraları kullanılarak bebeğin uzaktan takip edilmesi mümkün. Ebeveynler ve çocuk bakıcıları için önemli olan bebek kameraları ev içerisinde güvenliği sağlamak için de önem taşır. Sadece çocuğun güvenliğinden ve iyi olduğundan emin olmak değil, aynı zamanda olası tehlikelere erkenden fark etmek için de bebek kameraları önemlidir. Bebeğin yalnız kalmasına izin verilmesi ve ardından sürecin ebeveynler tarafından daha kolay kontrol edilmesi bebek kameraları ile sağlanır. Bebek kamerasının birçok avantajı vardır ve bu sebepten dolayı da ebeveynler tarafından sık sık tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Brion Vega BV6000

brion vega bv6000

Bebek kameraları içerisinde en sık tercih edilen modellerden biridir. Uzaktan kontrolü yapılabilen bu cihaz ile yüksek çözünürlükte kaliteye de sahip olunur. Bebeğin ne yaptığı hareket sensörü ile kolayca takip edilebilmektedir. Harici hard disk desteği bulunan kamera hem telefondan hem de bilgisayar ve tablet gibi akıllı cihazlardan yönetilebilmektedir. Fiyat bandının da uygun olması özellikle düşük bütçe ile kamera almak isteyen ebeveynlerin bu kamerayı daha sık tercih etmesine sebebidir. Gece görüşünün yanı sıra sesi iki taraflı iletmesi de iletişim kurmayı kolaylaştırır.

Blueway 360 Derece Kamera

Blueway 360 derece kamera

Bu modeli diğer kameralardan ayıran en önemli özellik kameranın türüdür. Dışarıdan bakıldığı zaman ampule benzeyen ve ampul gibi tasarlanan bu özelliği ile bebeğin uzaktan kontrol edilmesi sağlanır. Hem bebeğin hem de alanın korunması ve güvenliğin sağlanması için gizli kamera özelliği de bulunmaktadır. Balık gözü özelliğinin bulunması, 360 dereceye sahip bir açı yansıtmasını sağlar. Ebeveynler tarafından sık sık tercih edilen bu ürünün gece görüş özellikleri de artırılmıştır. Akıllı telefon üzerinden internet bağlantısı sağlanarak uzaktan kontrol yapılabilir.

Yi Home 1080P

yi home 1080p

Bebek kameraları arasında yer alan bu markada birbirinden özel içerikleri ile dikkat çekmektedir. Ebeveynlerin en sık tercih ettiği ve erişimi kolay olan bu kameranın özellikleri de oldukça geniş kapsama sahiptir. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra sunduğu geniş ve kapsamlı hafıza desteği de ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar. Gece görüş özelliğinin olmasına karşın aynı zamanda yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi de üründe yer almaktadır. En kaliteli bebek kameraları arasında Yi Home 1080P modeli de bulunur.

Kodak F680 IP Bebek Kamerası

kodak f680 ip bebek kamerasi

Bu model hem bebek hem de güvenlik kamerası olarak kullanılmaktadır. Full HD görüntü kalitesini takip eden akıllı ev uygulaması ile güvenliği sağlar. Kamera uzaktan yönetilebilir olacak şekilde hazırlanmıştır. Telefon ve tablet gibi cihazlar üzerinden indirilecek uygulama ile kolayca kullanımı yapılabilir. Kurulumu ve kullanılması son derece basit olan bebek kamerasının sunduğu avantajlar sebebi ile ebeveynler sık sık tercih etmektedir. Listede yer alan diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olan bu bebek kamerası, yüksek çözünürlük sunmasının yanı sıra gece görüş özelliği ile de dikkat çeker. Ses, kontrol, denetim ve uzaktan takip gibi uygulamalar ve amaçlar esnasında kodak bebek kamerası güvenli şekilde kullanılabilir.

Weewell WMV815

weewell wmv815

Weewell bebek kamerası hem telsiz hem de kamera özelliği taşımaktadır. Bazı bebek kameraları tek bazı bebek kameraları ise çift ekipmandan oluşur. Hem fiyat hem de kalite olarak dikkat çeken bu ürün, 300 metrelik alanda kapasitesini kullanmaya devam eder. Çift yönlü iletişim sağlamasının yanı sıra termostat uyarısı da telefona gönderilmektedir. Sesle görüntü kalitesinin yüksek olması, gece görüşü özelliği ve çift yönlü ses vermesi ürünü en iyi ürünler arasına sokar. En iyi bebek kameralarından biri olan bu modelin enerji tasarrufu modu da bulunur. Bu özelliği sayesinde uzun süre kullanım için imkan yaratır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  2 Yaş Etkinlik Önerileri

Motorola MBP36S

motorola mbp36s

Motorola tarafından üretilen bu kamera uzaktan kontrol edilebilirliği ile birçok ödül almıştır. Özelliklerinin artırılması, internet üzerinden kontrol edilebilmesi, ses ve görüntü kalitesi, ürünü farklı bir seviyeye taşımıştır. Yaklaşık 300 metrelik alanda kapsama yapabilen ve çalışmasına devam edebilen bu ürünün termostat özelliği de vardır. İstenirse bir yerde sabit bırakılarak kullanılabileceği gibi istenir ise monte edilerek de kullanılabilir. Motorola’nın bu bebek kamerasının en önemli özelliği televizyon ünitesine bağlanabilir olmasıdır. Telefon, tablet, bilgisayar gibi akıllı cihazların yanı sıra televizyondan da kayıt izlenebilmektedir. En seçkin bebek kameraları arasında yer alır.

Xiaomi Mijia

xiaomi mijia

Markanın ürettiği en önemli bebek kameralarından biridir. 360 derece dönerek bütün etrafı gösterilmesinin yanı sıra çok sessiz çalışması da bebeğin rahatsız olmasını engeller. Bu ürünü diğer kameralardan ayıran en önemli özellik hareket sensörünün olmasıdır. Hareket sensörü ile eğer hareket algılanır ise kullanıcıya bildirim gitmektedir. 360 derecelik geniş görüş açısından yanı sıra çift yönlü iletişim desteği de bulunur. Çift yönlü iletişim ile hem alıcı hem de verici karşılıklı olarak iletişim kurabilmektedir. Çocukların kendisini güvende hissedebilmesi için çift yönlü iletişim özelliği olan bebek kameraları daha sık kullanılır. Bebek telsizleri de bulunan Xiaomi’nin üretimleri birçok kişi tarafından tercih edilir.

Blue Inter

blue inter

Bebek kamerası modellerinden biri olan bu markada farklı özellikleri ile dikkat çeker. Uygun fiyatlı olmasına karşın menzilinin düşük olması ürünün biraz daha geride kalmasına sebep olmuştur. Ancak dayanıklılık, kullanım süresi, kalite gibi özellikleri ile dikkat çeker. Gece görüşü özelliğinin geliştirilmesiyle net görüntü sunmaktadır. Fiyatının düşük olması kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmemektedir. Fiyat ve performans ürünleri grubunda yer alan bu modern ebeveynler tarafından sık tercih edilir. 360 derecelik dönmesinin yanı sıra sitesi de olduğu şekilde doğrudan yansıtır ve herhangi bir ses engeliyle karşılaşılmaz. Bebek kamerası tavsiyesi isteyenlerin birçoğu Blue Inter önerisi almaktadır.

Muson

muson

Muson internet ile çalışan ve internet bağlantısı sorunsuz olan kameradır. Bebek kamerası olarak bilinmesine karşın ev kamerası olarak da geçmektedir. Bebekler için 110 derecelik geniş bir açı sunar ve full hd kalitesi vardır. Görüntü ve ses kalitesinin yüksek olması açı desteği ile desteklendiğinde ortaya muazzam kullanım alanı çıkar. Ailelerin sık tercihleri arasında yer alan bu bebek kamerasında karanlıkta çekim yapmaya devam edebilmekte ve gece görüşü özelliği ile dikkat çekmektedir. Sessiz şekilde çalışması ve beyin rahatsız olmasını önler ve çalışmaya devam edebilmesini sağlar. Bebek ile aynı ortamda hem mikrofon hem de hoparlör olarak kullanılabilir. Bu ise muson bebek kamerasının çift yönlü iletişim desteği sunduğu anlamına gelir.

01 IR

01 ir

Bebek kamerası modellerinden biri olan bu marka ise en kaliteli ürün olarak kabul edilen cihaza sahiptir. Ortamdan herhangi ışık olmamasına karşın net görüntü sunması ile dikkat çeken bir üründür. En iyi bebek kameraları arasında yer almasını sağlayan birçok özelliği vardır. Bu ürünü diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliklerden biri ninni çalan bilmesidir. Bebeğin uyuması esnasında ninni söylemesi gerekiyor ise otomatik olarak uzaktan ninni açılabilmektedir. Bebeğin kendini güvende hissetmesi için cihazın içerisine 4 farklı ninni yerleştirilmiştir. Bunların yanı sıra yatay olarak çalışabilen cihaz aynı zamanda dikey olarak da çalışabilmektedir.

Ayrıca Bakınız: 2 Yaş Etkinlik Önerileri

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.